Tragédie díl 2.

13. března 2015 v 9:14 | Markus
Tak je tu od něj druhý leč kratší tak další výborný počtení. Říkat vám k tomu nic nebudu,jen ať se těšíte. Povinně komentovat!!! Jo a zakazuju Ivanitko jakýkoliv deptající komentáře ok?Noc byla temná a chladná, nebe zatažené a měsíce byste se na obloze nedohledali. I tak ovšem, nebo právě proto se jezdec vydal na cestu. Jel tiše jako stín, po zablácené, hliněné stezce.Byl oděn do černého pláště s kápí a seděl na menším, ale od pohledu zdatném černém koni, jež se kopyty snad ani nedotýkal země. Na dohled už měl cíl své cesty: malé městečko Velká Hráz, které od doby, co tu byl naposledy viditelně strádalo. Nad dřevěnou palisádou už se netyčilo tolik skvostných patrových domů jako dřív. Depresivní atmosféra pozdního podzimu taky vzhledu moc nepomáhala. Zafoukal vítr a ze stromů se sneslo pár ze zbylých suchých listů. Pak vjel do města.
Cvak. Dveře se otevřely. Tiché kroky. Tajemná postava v černém vstupuje do místnosti. Pět postelí čtyři výkřiky. Neslyšné šeptání. Ticho.
Jak muž vešel do místnosti umlčel otce, matku a dvě ze tří dětí. Jen chlapec s ohnivými vlasy mlčel sám od sebe a bez hlesu pozoroval celou scénu. Raději mlčel a pozoroval dění kolem, než aby se do něj sám zapojil. Tajemný k němu přišel: "Pojď se mnou Georgi a nic se ti nestane." George vstal a nechal se vést mužem do místnosti za železnými dveřmi z nichž sálalo teplo. Chlapec tu místnost dobře znal. Byla to udírna a rád v ní sedával. Od malička miloval teplo. Od stropu vysely šunky, klobásy a různá zvířata, vykuchaná a stáhlá z kůže. V této špatné viditelnosti se jim bylo prakticky nemožné, ale muž o ně ani jednou nezavadil.
Došli až ke kamenné peci. Tu tajemný s trhnutím otevřel a strčil chlapcovu hlavu dovnitř, mezi rozžhavené uhlíky. Ještě než chlapcova hlava zmizela s výkřikem ve vnitřku pece,slabý vánek odfoukl muži kápi dozadu. Bylo možno zahlédnout odkrytý obličej skládající se z černých očí a stejně tak krátkých černých vlasů a vousů, už místy prošedivělými, patřící člověku okolo čtyřiceti let.
Zrzek se vykroutil ze sevření a vytrhl svou hlavu z pece: "Jaktože mě to nepálí, divil se překvapeně a vyděšeně zároveň. "Teď buď zticha, vysvětlím ti to cestou!" zněla mužova tichá odpověď. "Ale…" pokusil se chlapec odporovat. "Ticho, nebo se s tebou stane to, co s tvými rodiči!" umlčel Tajemný chlapce tichou hrozbou. Venku se muž vyšvihl do sedla a pomohl nahoru i chlapci. Pak zmizeli v dáli, jako vítr.
Jakmile byli za městem, dal se jezdec do vysvětlování: "Každý člověk má ve svém těle už od narození zakotvený nějaký živel. Někdo více a někdo zas méně. Někomu je příjemné teplo, jinému zima, další rád plave a jiný nejraději sedí celé dny sám v přírodě. Skupiny jako my se nazývají Obdaření. Prostě je u nás ten živel zakotven trochu více, než u ostatních. U tebe se to projevilo hned po narození, při požáru vašeho domu. Já jsem se například v patnácti letech ztratil v jeskyních, které jsme moc rád prolézal. Hledali mě tři dny a já vylezl ve zdraví a v plné síle. To ostatním obdařeným bylo jasné, že ovládám temný živel. Můj velmi dobrý přítel dokonce nechal před celou svou rodinou vyrůst strom!" pousmál se jezdec. "A my jsme tu od toho abychom tě naučili tvůj živel ovládat. "Kdo my?" zeptal se chlapec. "Je nás tu dost a žijeme tajně v tajných městech, nebo sami daleko od ostatních. Ví o nás jen král a tomu tě teď jedeme ukázat." objasnil muž chlapcovu otázku. Už se rozednívalo a jezdec ztratil výřečnost, pobídl oře a vyrazili klusem kupředu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co mám psát jako další povídku?

Hentai!
Yaoi!
Je mi to jedno!

Komentáře

1 Sophia Sophia | Web | 7. dubna 2015 v 16:58 | Reagovat

Ahoj, začala jsem s blogem, kde píšu hentai,yaoi atd vše o anime Naruto :) tak se když tak koukni :)

2 Šárushka,komárek Šárushka,komárek | 14. července 2015 v 21:52 | Reagovat

Oi, Samuyeru-kun! ^^
hodně dlouho jsem tu nebyla a ty se neskutečně zlepšuješ ^3^
nezbývá než tleskat a těšit se na pokračování *3*

3 Suki Ashikaga Suki Ashikaga | Web | 14. července 2015 v 21:54 | Reagovat

omg, ten pocit když mi to tam hodí starý nickname -.-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama